• autor: AgToldi, 2014-09-18 22:35

GROM - ORKAN Szczedrzykowice

(7 : 3)

Mamy lidera!

W dniu wczorajszym odbył się zaległy pojedynek 4 kolejki terenowej ligi juniorów pomiędzy naszą drużyną a zespołem Orkana Szczedrzykowice. Do pierwszego gwizdka ekipa gości była liderem naszej grupy i zarazem faworytem spotkania. I tak też weszli w mecz.

więcej w rozwinięciu

19 września 2014

Do 8 minuty po dalekich podaniach od bramkarza i przy nieporozumieniu naszej obrony dwukrotnie zawodnik gości z nr 7 skutecznie wykańcza swoje akcje. Wydawać by się mogło, że jest po meczu i niestety nie powalczymy o I miejsce w grupie. Nic bardziej mylnego. Stracone dwie bramki podziałało na naszych zawodników mobilizująco i chwilę później mogliśmy odrobić stratę. Niestety Tomek minimalnie obok słupka. Zdecydowanie przejęliśmy inicjatywę w spotkaniu. Parę minut później ponownie Cichy indywidualnie mija paru zawodników gości i faulowany jest w polu karnym rywala. Do piłki podchodzi sam poszkodowany i zdobywa zasłużonego gola. 1:2 i dalej mamy przewagę. Do wyrównania doprowadza Damian Szajwaj pięknym strzałem głową po rzucie rożnym w wykonaniu Oliwera Franczaka i do przerwy 2:2. Po zmianie stron jeszcze bardziej zmotywowani wychodzimy na plac gry. Początek spotkania i dwa szybkie „ciosy” wyprowadzają nas na dwubramkową przewagę. Ponownie Damian Szajwaj pięknym strzałem z rzutu wolnego. Chwilę później Cichy ponownie wpisuje się na listę strzelców po indywidualnej akcji. Na 5:2 Wodziu z karnego po faulu na Dawidzie Sikorze. Poszkodowany również strzelił bramkę na 6:2. lekkie rozluźnienie naszego zespołu pozwalają gościom zdobyć trzeciego gola. Ale my nie pozostajemy dłużni i ponownie Damian Szajwaj trafia do bramki rywala ustanawiając wynik spotkania 7:3! Tym samym Damian w swoim debiucie w naszej drużynie zdobywa hat tricka. Wysokość naszego zwycięstwa mogła być zdecydowanie wyższa gdyby ponownie jak w meczu ze Szklarami nie zawodziła skuteczność. Duże brawa dla naszym młodych zawodników za podjęcie skutecznej rywalizacji z utytułowanym zespołem Orkana Szczedrzykowice. Dziękujemy i gratulujemy fotelu lidera !