Udana kolejka

• autor: AgToldi, 2014-10-21 12:58

Udana kolejka

W sobotę o godzinie 11 zespół juniorów rozpoczął weekendowe zmagania naszych drużyn. Była to dla nas przedostatnia kolejka rozgrywek o mistrzostwo II grupy junior terenowa. Wyjazdowe spotkanie rozegraliśmy w Miłogostowicach z tamtejszym Ikarem.

Lekko obawialiśmy się tego spotkania z uwagi na brak dwóch podstawowych zawodników Dawida Sikory i Damiana Szajwaja. Ale nasze obawy były jak się później okazało na wyrost przesadzone. Pozostali nasi zawodnicy zaprezentowali się jak najlepiej i godnie  zastąpili nieobecnych. Pierwsze minuty spotkania zarysowały naszą przewagę w akcjach ofensywnych i po jednej z nich Mateusz Dobrasiak wyprowadza nas na prowadzenie. Chwilę później ponownie Mateusz mógł podwyższyć wynik meczu ale w sytuacji sam na sam po indywidualnym rajdzie z naszej połowy przegrywa pojedynek. Chwilę rozluźnienia i rzut karny dla Ikara. Na szczęście dla nas Rafał Gawron wychodzi zwycięsko i skutecznie broni strzał zawodnika gospodarzy. Ruszyliśmy do zdecydowanych ataków. Ponownie Mateusz Dobrasiak na 2:0 i z rzutu wolnego Mateusz Wodek na 3:0. Takim wynikiem kończy się I połowa spotkania. W drugiej części dokładamy jeszcze dwie bramki (Bartek Piskozub i Mateusz Stachy) i wygrywamy całe spotkanie 5:0. Trzech zawodników z tego spotkania zobaczyliśmy jeszcze w niedzielnym spotkaniu seniorów. Łukasz Garliński, Dawid Kudyba oraz Rafał Gawron zadebiutowali w I zespole prowadzonym przez Zbigniewa Antosiewicza. To właśnie podopieczni Antka pobili dotychczasowy rekord naszej wygranej z 14:0 na 15:0! Mecz praktycznie toczył się do jednej bramki i nie dlatego, że przeciwnik odpuścił ale dlatego, że w niedzielne popołudnie cały nasz zespół dał pokaz skutecznej i pomysłowej gry. Goście mieli również swoje szanse dwukrotnie niebezpiecznie zagrażając Salemu w I połowie. Do przerwy po bramkach Piotra Kuli na otwarcie wyniku w 17 minucie i 40, Tomka Cichockiego (20, 25, 30, 45 minuta), Krzysztofa Wojciechowskiego 28, 38 oraz Piotra Chmielewskiego w 35 prowadzimy 9:0. Po przerwie ponownie Krzysztof Wojciechowski 49 minuta, Tomasz Cichocki 53 i 66, Łukasz Antosiewicz 56, Piotr Niewdana 75 z karnego i Arkadiusz Kraska w 78 minucie ustala wynik końcowy. Rekord pobity, radość na trybunach, zasłużone gratulacje dla głównych aktorów widowiska a byli nimi wszyscy zawodnicy. Podziękowania dla zespołu gości Iskry Niedźwiedzice za podjęcie rywalizacji w okrojonym składzie i życzymy zdobyczy punktowych w pozostałych spotkaniach. Ponownie trójka sędziów z Delegatury Lubińskiej : Turała Mateusz jako główny oraz asystenci Skorupa Adrian i Halicz Marcin wykazała się fachowym podejściem do spotkania. Jeszcze raz gratulujemy naszym zawodnikom. Mamy już na koncie 60 bramek strzelonych i tylko osiem straconych! I wreszcie do rywalizacji w ostatnim turnieju tej rundy przystąpili nasi najmłodsi zawodnicy. Jak wcześniej zaznaczyliśmy o widocznym postępie w grze podopiecznych Kamila Salomona i Piotra Niewdany nasze uwagi całkowicie przełożyły się na występ w Chobieni gdzie tamtejsza Odra była organizatorem turnieju. I tak : w pierwszym spotkaniu pokonujemy 3:2 Odrę Chobienia po bramkach Maćka i dwóch Kaji. W drugim meczu niestety w końcówce tracimy gola  z Odrą Ścinawa i przegrywamy 1:0. W trzecim spotkaniu remisujemy 1:1 z Orlą Wąsosz I po bramce Kaji i w ostatnim meczu wygrywamy z Orlą Wąsosz II 2:0 po trafieniach Huberta Romanowa. Ponownie w klasyfikacji końcowej zajmujemy trzecie miejsce a do końcowego sukcesu niewiele brakowało. Gratulujemy i dziękujemy rodzicom za wsparcie oraz zaangażowanie a przede wszystkim dla kolegi Mariusza Rębisza za ponowną rolę trenera pod nieobecność naszych grających zawodników.

GROM-GÓRNIK Złotoryja
brak zdjęć