Wyszukiwarka

Aktualności

Podsumowanie 18 kolejki

• autor: AgToldi, 2015-04-13 13:19

Analizując zakończoną 18 kolejkę spotkań o mistrzostwo A klasy gr. II rozpoczniemy od naszego spotkania. Chcielibyśmy również podziękować osobom (zawodnikom, działaczom , kibicom), które przekazały nam swoje informacje dotyczące   poszczególnych meczy.

więcej w rozwinięciu

Unia Miłoradzice : Grom Gromadzyń - Wielowieś

Ciąg dalszy naszej derbowej konfrontacji zespołów z Gminy Lubin i Ścinawy. Po środowym meczu pucharowym, w którym o dalszym naszym awansie zadecydował konkurs rzutów karnych spodziewaliśmy się również ciężkiej przeprawy. Gospodarze czyli tym razem Unia za wszelką cenę chciała uzyskać dobry rezultat i urwać nam punkty. Byliśmy taktycznie na to przygotowani. Od początku spotkania wysoko zaatakowaliśmy czego efekty mogły by przyjść po kilku minutach. Niestety ani Tomek Cichocki ani Krzysztof Wojciechowski nieczysto strzelali w stronę bramki Karola Rozmiarka. W dalszym ciągu posiadaliśmy przewagę optyczną ale klarownych sytuacji bramkowych niestety nie. Parę razy zakotłowało się pod bramką Unii i na jej przedpolu ale skutecznie nasze ataki rozbijali obrońcy a w szczególności Wojciech Śmieiński. I tak aż do 35 minuty. Z lewej strony Piotr Niewdana i Zenek Pioś pograli piłką a nasz kapitan celną w rzutką w pole karne obsłużył niepilnowanego Kacpra Kaśczyszyna. Kasza na jeden zero i do przerwy więcej goli nie padło. Choć nasi zawodnicy domagali się rzutu karnego za zagranie ręką na linii bramkowej Unii  po strzale Krzysztofa Wojciechowskiego. Z naszej perspektywy trudno było ocenić tę sytuację. Licznie zgromadzona publiczność w większości nasi kibice oraz przedstawiciele innych klubów z pewnością spodziewali się coś w bramkach jeszcze wypatrzyć ale niestety. I tego się spodziewaliśmy, że może być  bardzo ciężko.  Bardzo dobrą robotę w środku pola wykonał  Piotr Ignatowicz nie tylko w I połowie ale na przestrzeni całego spotkania. To po faulu na nim przed polem karnym oczywiście w drugiej części gry sędzia dyktuje rzut wolny bezpośredni.  Do piłki w 55 minucie gry podchodzi Zbigniew Antosiewicz i precyzyjnym strzałem podwyższa wynik spotkania. Od tej pory grało się łatwiej. Do grona naszych wyróżniających się zawodników zaliczyć należy również Arka Kraskę. W II połowie jego lewa strona wręcz rozrywała obronę gospodarzy a po jednej z akcji w wykonaniu Młodego  pada trzecia bramka. Arek Kraska w 80 minucie na 3:0. Rozjuszeni ambitni piłkarze z Miłoradzic ruszyli do zdecydowanych ataków a jeden z nich kończy się tzw. akcją ratunkową w naszym polu karnym. Nasz zawodnik  Mariusz Wojciechowski otrzymuje czerwoną kartkę gospodarze karnego . Do wapna podobnie jak parę dni temu podchodzi Karol Rozmiarek i podobnie jak w środę nieskutecznie. Sali broni ale niestety nasza obrona przysnęła dobitkę i nowy nabytek Unii Dawid Tygielski z bliska w 90 minucie zdobywa honorowego gola dla Unii. Chwilę później sędzia główny kończy spotkanie. Na nasze szczęście bo miejscowi poczuli krew i cały czas atakowali. Z przebiegu całego spotkania zasłużenie wygraliśmy i to my dopisujemy na nasze konto zwycięstwo, jakże ważne w okolicznościach pozostałych meczy. Dziękujemy naszej drużynie za trzy punkty. Kibicom za gwarantowane wsparcie. A gospodarzom z Miłoradzic życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek. Bardzo dobrze zawody poprowadzili sędziowie z Delegatury Lubińskiej : Krynicki Paweł jako główny orz asystenci : Jasiński  Michał i Jasiński Łukasz. W naszej drużynie zagrali : Kamil Salamon, Mariusz Wojciechowski, Piotr Birk, Zbigniew Antosiewicz, Zenobiusz Pioś, Piotr Niewdana, Piotr Ignatowicz, Kacper Kaśczyszyn, Łukasz Antosiewicz, Tomasz Cichocki, Krzysztof Wojciechowski, Arek Kraska, Mateusz Wodek, Krzysztof Malicki, Daniel Krzymowski, Łukasz Garliński i Maciej Tulik, któremu minimalnie zabrakło do strzelenia swojej debiutanckiej bramki w barwach Gromu.

Prochowiczanka Prochowice : Albatros Jaśkowice

Jako pierwsi na murawę w 18 kolejce wyszli zawodnicy obu ekip. Sobota była szczęśliwsza dla gospodarzy. Pomimo przewagi jaką posiadali w I części spotkania nie udokumentowali tego faktu zdobyciem bramki. Na posterunku dobrze spisywał się bramkarz gości a w dwóch sytuacjach poprzeczka ratowała przyjezdnych. Po przerwie w szeregach gospodarzy pojawił się Tomasz Azikiewicz, który rozruszał miejscowych zawodników. W dalszym ciągu przewagę optyczną posiadała Prochowiczanka ale niestety sytuacji jak na lekarstwo. Mała sensacja wisiała na włosku ale na szczęście dla miejscowych w 85 minucie spotkania grający trener Prochowiczanki Andrzej Węgłowski w końcu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zasłużone zwycięstwo i kolejne trzy punkty do okazałego dorobku. Albatros w tym meczu oddał dwa strzały na bramkę Kamila Bachusza, niestety zbyt niecelne. Dziękujemy za krótką relację ze spotkania zawodnikowi z Prochowic Grzegorzowi Smolarkowi.

Kryształ Chocianowiec : Czarni Dziewiń

Bardzo ważny mecz dla obu zespołów. Kryształowi na podtrzymanie nadziei na utrzymanie się w serie A. Natomiast dla Czarnych na odskoczenie od strefy spadkowej. Bardzo zmobilizowani jedni i drudzy przystąpili do rywalizacji. Jako pierwsi wychodzą na prowadzenie goście po golu Romana Bilewicza w 11 minucie. Na odpowiedź miejscowych długo kibice nie musieli czekać. Sześć minut później kryształ po golu Marcina Wolskiego doprowadza do remisu. Nadzieję miejscowych na korzystny rezultat  niestety rozwiał ponownie wychowanek Czarnych Roman Bilewicz i w 30 minucie ustala wynik końcowy. Z relacji Prezesa Czarnych Zdzisława Wielgórki przyjezdni posiadali przewagę i zasłużenie pokonali Kryształ w jakże ważnym meczu dla obu zespołów. Pochwalił swój zespół za ambitną postawę na boisku oraz dobrą pracę arbitrów. Jako główny : Kaczmarek Mariusz oraz asystenci : Walz Andrzej i Chudy Bogusław z Delegatury Legnickiej.

Zryw Kłębanowice : Błękitni Koskowice

W derbach Gminy Legnickie Pole ponownie lepsi zawodnicy z Koskowic. W rundzie jesiennej pokonali Zryw i tym razem również. Ale wygrana nie przyszła łatwo. Jak można przewidzieć w tego typu pojedynkach walka trwa na całego i do samego końca. Nadzieja miejscowych kibiców na zdobycz punktową trwała bardzo długo bo aż do 67 minuty. Do tego czasu Zryw prowadził po golu Damiana Wegnera i tak bardzo potrzebne punkty w końcowym rozrachunku były bardzo blisko. Niestety dla miejscowych znani z gry do końca przyjezdni odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego już do ostatniego gwizdka sędziego nie oddali. Najpierw we wspomnianej 67 minucie Łukasz Zięba a osiem minut później  Konrad Skobelski. Błękitni Koskowice pną się w górę a Zryw musi pod okiem nowego trenera, (który tym razem nic nie ustrzelił bo nie zagrał a pewnie szkoda) na poważnie traktować pozostałe spotkania ażeby „wyskoczyć” z ligowego dołka.

Relaks Szklary Dolne : Iskra Niedźwiedzice

W dwanaście minut rozstrzygnęły się losy tego spotkania. I mała niespodzianka stała się faktem. Skazywana na porażkę Iskra wywiozła z trudnego terenu ze Szklar koło Chocianowa trzy punkty. 22 minuta Przemysław Rojewski dla Iskry. 30 minuta Mateusz Bakacz dla miejscowych i ostateczny cios zadał Robert Mielniczuk w 35 minucie. I połowa i po meczowych emocjach. Czyżby Relaks bawił się w Janosików? Chyba raczej nie bo pewnego utrzymania jeszcze nie ma a do koca rozgrywek daleko a punkty z pewnością by się przydały. A co z Iskrą czyżby uwierzyli, że można uratować A klasę w tak trudnej sytuacji? Tego ambitnej drużynie życzymy i jako przykład pokazujemy Ekstraklasową Zawiszę Bydgoszcz. Niemożliwe?

Sparta Rudna : Dąb Stowarzyszenie Siedliska

Szkoda, że nie mamy informacji o tym spotkaniu, które przed meczem kwalifikowaliśmy jako hit kolejki. I taki z pewnością był biorąc pod uwagę suche internetowe fakty. I polowa kończy się zwycięstwem gości po golu Piotra Barełkowskiego z 11 minuty. Rudna miała rzut karny ale go nie wykorzystała a od 42 minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Krystiana Tomczyka za druga żółtą. Druga połowa to prawdopodobnie nerwówka. Gospodarze i nie tylko drżeli o końcowy rezultat do 73 minuty. Najpierw Daniel Sygnatowicz. A potem Piotr Haintze 76, Dominik Glazer 77, Daniel Sygnatowicz 83. Dziesięć minut, które wstrząsnęły Dębem. Gratulujemy Sparcie zwycięstwa, która wskoczyła na podium.

Odra Ścinawa : Mewa Kunice

Jak zapowiadaliśmy przed kolejką tak też się sprawdziło. Podopieczni trenera Tomasza Wołocha wyraźnie pokonali Mewę Kunice 4:1. Gospodarze maja chrapkę na atak w górne rejony ligowej tabeli a prezentując taką dyspozycję z pewnością jest to możliwe czego im życzymy. Natomiast Mewa w dalszym ciągu chcąc ratować A klasę w Kunicach musi w pozostałych spotkaniach wiele się napracować i udowodnić że jednak w lidze się utrzyma czego również życzymy.

Sparta Parszowice : Górnik Lubin

Kryzys Górnika trwa. Bezradnie i nieporadnie wypadli zawodnicy Arkadiusza Żarczyńskiego na tle rozpędzonej Sparty. Nawet nasz ongiś najlepszy strzelec Krzysztof Janik skutecznie wyeliminowany z gry nie był w stanie nic zrobić. Tak więc łatwo, szybko i przyjemnie dla Sparty a wynik końcowy 5:0 o tym świadczy. No a Sparta jeszcze trochę i powalczy o podium czego serdecznie życzymy. Górnik musi wziąć się do roboty bo strefa spadkowa coraz bliżej a z pewnością nie jest to miejsce dla tego Klubu.