Osiem do końca czyli 23 kolejka i nie tylko

• autor: AgToldi, 2015-05-08 09:58

Bardzo ciekawie zapowiada się 23 kolejka spotkań o mistrzostwo A klasy gr. II. Dojdzie w niej do kilku konfrontacji, które być może będą miały wpływ na końcowy układ w tabeli.

Prochowiczanka Prochowice : Sparta Parszowice

Gospodarze po ostatniej okazalej wygranej w malowniczych Szklarach udowodnili, że potrafią dobrze i skutecznie grać bez kontuzjowanego najlepszego strzelca drużyny Tomasza Azikiewicza. Z pewnością w meczu na własnym obiekcie będą chcieli zaprezentować się swojej publiczności z jak najlepszej strony. Ale zadanie może nie być takie proste. Do Prochowic przyjeżdża zespół, który w piłkę jak najbardziej lubi grać i potrafi. Sparta nie raz udowodniła swoją piłkarską wartość wygrywając z wyżej notowanymi zespołami. Jak będzie tym razem ? Prochowice sobota godzina 17.

Mewa Kunice : Unia Miłoradzice

Ostatni gwizdek dla Mewy na ratowanie ligi w przepięknych Kunicach. Gdzie jak nie u siebie punkty trzeba łapać. Tym bardziej, że goszczą ekipę z Miłoradzic, która ligowy byt raczej ma nie zagrożony a ich mecze wyjazdowe nie powalają na kolana. No chyba, że się mylimy i Unia zagra o pełną pulę jak to miało miejsce w rundzie jesiennej, kiedy miejscowi z Miłoradzic wygrali pewnie 4:1. Kunice sobota godzina 17.

Albatros Jaśkowice : Kryształ Chocianowiec

Bardzo podobna sytuacja jak w meczu w Kunicach. Albatros pewny, Kryształ gra o życie. Dla zawodników z Chocianowca z pewnością nie będzie łatwej przeprawy. Ambitni gospodarze a tym bardziej u siebie regularnie punktują. Jesienny remis raczej się nie powtórzy. Jaśkowice koło Legnicy sobota godzina 17

Górnik Lubin : Czarni Dziewiń

Sąsiedzi w ligowej tabeli. Jedna z drużyn będzie miała okazję zrehabilitować się na porażki z ostatniej kolejki. Kto nim będzie? Czy ekipa Arkadiusza Żarczyńskiego na swoich „śmieciach”? A może trener Arkadiusz Sokołowski przywiezie pełną pulę do Dziewinia. Remisu raczej nie przewidujemy, ponieważ żadnej z drużyn za wiele takie rozwiązanie nie daje. Lubin niedziela godzina 14.

Relaks Szklary Dolne : Zryw Kłębanowice

Dla podopiecznych Łukasza Akackiego to ostatni gwizdek na zdobycz punktowa. Ładnie grają ale punktów nie zdobywają. Czy ta teoria sprawdzi się w malowniczych Szklarach? Czy miejscowi po raz kolejny udowodnią, że u siebie są groźni? Zapowiada się dobry pojedynek tym bardziej, że jedni i drudzy o coś walczą. Szklary Dolne koło Chocianowa niedziela godzina 14.

Iskra Niedźwiedzice : Błękitni Koskowice

Dla Niedźwiedzi to również ostatni gwizdek na kontynuację walki o A klasowy byt. Podejmować będą pewną już utrzymania ekipę z Koskowic. Wiadomo, że gra o pietruszkę rozluźnia zespół. Ale czy na pewno? Niedźwiedzice niedziela godzina 14.

Odra Ścinawa : Sparta Rudna

Jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań tej kolejki w całych A klasowych rozgrywkach. Ten sezon dla jednych i drugich praktycznie się zakończył biorąc pod uwagę walkę o awans. Ale z pewnością następny może rozstrzygnąć, która ekipa powalczy o miejsce premiowane. Bardziej zawiedzeni mogą czuć się goście, ponieważ jeszcze do ostatniej kolejki walczyli skutecznie. A tu niespodziewany remis z niżej notowaną Mewą. Bardzo ciekawe spotkanie pod wieloma względami. Warto obejrzeć ten pojedynek. Czy Odra do swojej kolekcji dopisze kolejną Spartę? Konia z rzędem dla tego kto trafnie wytypuje wynik tej konfrontacji. Ścinawa niedziela godzina 14.

Dąb Stowarzyszenie Siedliska : Grom Gromadzyń Wielowieś

Podobnie jak spotkanie w Ścinawie tak i to przykuwa uwagę kibiców niższych lig. Również Hit kolejki  A klasowych rozgrywek. Nasz trener Zbigniew Antosiewicz nie ukrywa, że to spotkanie będzie miało bardzo ważne znaczenie w końcowym układzie tabeli. No ale wszyscy o tym wiedzą. Nasz trener nie ukrywa, że jedzie po pełną pulę. I tu jest już coś na rzeczy. Czy dotrzyma słowa i podobnie jak to miało miejsce w jesiennym pojedynku radować się będziemy ze zwycięstwa (dla przypomnienia pokonaliśmy wówczas Dębowych 5:0)? Do dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników. Silnych, zdrowych i pozytywnie nastawionych do tego spotkania jeśli chodzi o piłkarskie umiejętności i wiarę w zwycięstwo. Bardzo ważne spotkanie dla jednych i drugich. Dąb musi. My natomiast w przypadku jakiejkolwiek straty punktów jeszcze jesteśmy w grze. Pogoda na niedzielę idealna, boisko w Siedliskach bardzo dobre, oba zespoły to czołówka naszej ligi. Nic tylko grać i wygrywać. Ale jak będzie i kto będzie cieszył się po ostatnim gwizdku sędziego głównego Marcina Frączka, który w asyście Pani Justyny Frączek oraz Mateusza Chudego z Delegatury Lubińskiej poprowadzą ten emocjonujący pojedynek. Serdecznie zapraszamy . Siedliska niedziela godzina 14.

LZS Komorniki - GROM Gromadzyń-Wielowieś