GROM - GÓRNIK Lubin (2:0)

• autor: AgToldi, 2015-05-17 22:20

Jeden z cięższych dotychczas rozegranych meczy w  całym sezonie. Górnik wiedząc o naszym pucharowym zmęczeniu jak również chorobowym powikłaniom niektórych zawodników przyjechał coś ugrać na nasz obiekt. I mało co ta sztuka  gościom  by się udała.

GROM-GÓRNIK Lubin

Przemęczeni i osłabieni kadrowo (było nas  nietypowo tylko trzynastu) do ostatnich minut walczyliśmy o zwycięstwo. Bardzo zmotywowani Górnicy w szeregach, których gra nasz były zawodnik Krzysztof Janik pozytywnie nas zaskoczył grając naprawdę bardzo dobre zawody. Walka o każdą piłkę, wysoki pressing, mądrze w obronie, którą kierowali na przemian Arkadiusz Żarczyński i Łukasz Bednarz. Tak grali, dzięki czemu nie pozwolili naszej drużynie na stworzenie sobie sytuacji bramkowych. Mogli nawet prowadzić po akcji kiedy nasz grający trener traci piłkę i idzie kontra. Po drodze jeszcze nasz zawodnik doznaje poważnej kontuzji kręgosłupa a goście piłki nie wybijają mimo próśb kibiców i zawodników. W sytuacji sam na sam Rafał Gawron wygrywa pojedynek sparując  piłkę na rzut rożny. Brawo Gawronik za tę sytuację i cały mecz. Wróćmy jeszcze do Adama Podbereźniaka bo to On doznał tego ciężkiego urazu. Adam to były zawodnik Górnika i w tym spotkaniu chciał udowodnić, ze jest dobrym zawodnikiem i udowodnił. W trakcie swojego pobytu na boisku walczył, nie miał strat, dobrze dogrywał i odbierał. Adam wracaj szybko do zdrowia. Trzymamy kciuki za Ciebie. Remisem kończy się I połowa spotkania. Widać u niektórych naszych zawodników pucharowe zmęczenie i przebytą „jelitówkę”. Początek II połowy i wydawać by się mogło, że szybko zdobędziemy bramkę. Jednak po strzale Tomka Cichockiego z linii bramkowej gości wybija chyba Łukasz Bednarz. Szkoda. A potem Oni laga i My laga oni laga na Chłopa my laga na kogo się da. I  tak do 80 minuty. Wtedy z prawej strony pola karnego gości idzie wrzuta. Obrońcy Górnika mijają się z piłką a do niej dobiega nasz napastnik, który zmienił swojego brata kilka minut wcześniej czyli Mario Wojciechowski. Pakuje piłkę do bramki i wyprowadza nas na prowadzenie. Imponująca skuteczność. Szkoda, ze nie zagrał od początku. Górnik podłamany nie tylko utratą bramki ale również karami dla swoich zawodników w postaci czerwonych kartek. Mimo to dalej obopólna laga. Po jednej z nich Mario jest sam na sam z bramkarzem gości Kamilem Marusiakiem nota bene dobrym znajomym naszego odpoczywającego bramkarza Kamila Salamona. Jak tego Mario nie wykorzystał? Ale w tej akcji szczęście wraca do nas. Obrońca próbując wybić piłkę niefortunnie trafia do własnej sieci. Koniec meczu. Był to doliczony czas gry. Dla naszych niektórych zawodników sroga lekcja poważnego traktowania każdego rywala. Dziękujemy Górnikowi za emocjonujące spotkanie i życzymy powodzenia w lidze. W meczu zagrali : Rafał Gawron w bramce. Zenobiusz Pioś, Zbigniew Antosiewicz, Piotr Birk, Grzegorz Kulikowski w obronie. Piotr Ignatowicz, Łukasz Antosiewicz, Adam Podbereźniak, Arkadiusz Kraska, Kacper Kaśczyszyn, Tomasz Cichocki w pomocy. I Krzysztof Wojciechowski i      Mariusz Wojciechowski w ataku. Dziękujemy naszym kibicom za gorący doping i wiarę w zwycięstwo do końca. Bardzo dobrze zawody poprowadzili sędziowie z Delegatury Lubińskiej : Paweł Krynicki jako główny i asystenci : Justyna Frączek i Robert Ostaszewski.

GROM-GÓRNIK Złotoryja
brak zdjęć