Aktualności

Podsumowanie 28 kolejki

• autor: AgToldi, 2015-06-08 10:11

Błękitni Koskowice : Relaks Szklary Dolne

Pewne zwycięstwo Błękitnych 5:2 na zakończenie sezonu na własnym obiekcie. W dalszym ciągu obydwie drużyny bez kompromisu czyli raz się przegrywa a raz wygrywa co może mieć przełożenie w następnej kolejce.

Czarni Dziewiń : Prochowiczanka Prochowice

Planowe zwycięstwo przyjezdnych, którzy gotowi są do ostatecznych rozstrzygnięć w naszej grupie. A będzie bardzo ciekawie.

więcej w rozwinięciu

Górnik Lubin : Albatros Jaśkowice

Wg strony internetowej Albatrosa : „Znacznie gorzej wypadli seniorzy którzy doznali kolejnej wysokiej porażki 6:2 z Górnikiem Lubin. Po raz drugi z rzędu tracimy bramkę już na początku spotkania. W 5 minucie nie wybijamy piłki z narożnika boiska, futbolówka zostaje dośrodkowana w pole karne i tracimy gola. Strata bramki nie podziałała na nas mobilizującą, i raz po raz pod naszą bramką robiło się gorąco. Dopiero w 24 minucie oddajemy pierwszy strzał który wybija bramkarz gospodarzy aż na naszą połowę tam piłkę przejmuje napastnik Górnika i przegrywamy 2:0. Do końca połowy wynik nie uległ już zmianie, ale niestety sędziowie po raz kolejny podejmują dziwne decyzje nie dyktując ewidentnych dwóch rzutów karnych dla nas (ale czego możemy oczekiwać jeżeli sędziowie są z Lubina, kolejna dziwna decyzja OZPNu). Na drugą połowę wychodzimy zdeterminowani i to od początku widać w naszej grze. I  już w 50 minucie zdobywamy kontaktowego gola. Marek Krzymowski decyduje się na strzał z dystansu i mamy bramkę. W 54 minucie mamy remis. Strzał Marcina Drozdowskiego brani bramkarz, ale wobec dobitki Rafała Stasińskiego jest bezradny. Po doprowadzeniu do remisu wydaję się że wróciliśmy do gry a kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Ale kto tak myślał to się bardzo pomylił. W 59 Górnik strzela trzeciego gola, a z naszych zawodników uszło powietrze. W 73 minucie tracimy gola po rzucie rożnym. Piątego gola Górnicy zdobywają w 86 minucie po kontrze, a szósta bramka to przepiękny strzał w samo okienko bramki z około 35 metra w  88 minucie. Niestety przegrywamy mecz z drużyną która była tuż za nami w tabeli i zamieniliśmy się miejscami w tabeli.”

Dąb Stowarzyszenie Siedliska : Mewa Kunice

Planowe i zasłużone zwycięstwo ekipy z Siedlisk. Mewa już raczej żegna się z A klasą. Natomiast przed Dębem  dwa bardzo trudne spotkania, które mogą potwierdzić, że w następnym sezonie będą liczyć się w walce o awans.

Zryw Kłębanowice : Iskra Niedźwiedzice

Pewne 6:0. Parokrotnie po postawie na boisku zwracaliśmy uwagę, że miejsce w dolnej części tabeli nie należy do ekipy Łukasza Akackiego.  Gdyby sezon potrwał dłużej z pewnością awansowali by znacznie wyżej. A klasa pozostaje w Kłębanowicach. Gratulujemy.

Unia Miłoradzice : Sparta Rudna

Miła niespodzianka dla miejscowych kibiców. Ich zawodnicy  pokonali Spartę Rudna 5:3, tym samym zapewniając sobie utrzymanie w lidze.

Kryształ Chocianowiec : Sparta Parszowice

Nie udało się Kryształowi pożegnać  kibiców na swoim obiekcie wygraną. Po zaciętym pojedynku musieli uznać wyższość Sparty Parszowice przegrywając 2:3. Życzymy ambitnej drużynie z Chocianowca szybkiego powrotu w szeregi A klasowych rozgrywek.