Wyszukiwarka

Aktualności

Turniej halowy Astone Cup

• autor: AgToldi, 2015-12-06 22:20

Również w sobotę ale w Lubinie w nowej hali widowiskowo – sportowej Klub Sportowy Górnik Lubin wraz ze Starostwem Powiatowym w Lubinie oraz przy udziale R C S zorganizował Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Sponsorem tytularnym był Hotel Astone . W turnieju wzięło udział sześć drużyn : Górnik Lubin, Fortuna Obora, Odra Chobienia, Arkon Przemków, Elita Lubin oraz nasz Grom. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym po 14 minut jedno spotkanie.

W I meczu zmierzyliśmy się z Fortuną Obora. Początek spotkania nic nie wskazywał na dramaturgię jaką zaserwują nam nasi zawodnicy. A jednak. Po połowie meczu przegrywamy dwa zero. Na cztery minuty przed końcem strzelamy gola kontaktowego. A potem 2:2. 3:2 dla nas i na minutę przed końcem remis. Ale jak się gra do końca i chce się wygrać to się wygrywa. Pokonujemy Fortunę 4:3. Drugi mecz to wygrany pojedynek z ekipą Elita Lubin 2:0. Nie wskazywani na faworytów turnieju nasi zawodnicy poczuli możliwość zajęcia dobrego premiowanego miejsca. Zwycięstwo 3:0 z Arkonem Przemków otworzyło nam drogę na podium. Lekki kryzys skuteczności w przegranym 1:0 spotkaniu z gospodarzami turnieju Górnikiem Lubin zmusił naszą ekipę do walki do końca. Tylko zwycięstwo z Odrą Chobienia pozwalało nam na końcowy sukces. Po stracie gola na 1:0 dla rywala wydawać by się mogło, że zajmiemy drugie miejsce. A jednak walka do końca naszych zawodników przyniosła efekty. Najpierw skutecznie wykorzystujemy rzut karny. Jest remis. Na sześć sekund do końca Odra jest w posiadaniu piłki na naszej połówce. Odbieramy rywalowi futbolówkę i na niespełna jedną sekundę przed końcem wygrywamy! Szał radości wśród naszych zawodników i kibiców. Coś niesamowitego! Kacper Kaśczyszyn niczym Artur Siódmiak w meczu z Norwegią. Duże brawa dla naszej młodej drużyny! Dodatkowy bonus to nagroda dla najlepszego strzelca turnieju zasłużenie przyznana dla Krzysztofa Malickiego! Dziękujemy! Dziękujemy również organizatorowi piłkarskiej imprezy Panu Arkadiuszowi Żarczyńskiemu za zaproszenie i wysoki poziom organizacyjny turnieju. Końcowa klasyfikacja : 1. GROM 2. ODRA 3. GÓRNIK 4. FORTUNA 5. ELITA 6. ARKON