Rusza liga i derby na początek

• autor: AgToldi, 2016-08-20 10:36

W dniu dzisiejszym odbędą się mecze inauguracyjne sezonu 2016/2017 w rozgrywkach piłki nożnej o mistrzostwo klasy okręgowej. Z jakimi nadziejami przystępuje nasz zespół do rywalizacji ? To najczęściej zadawane pytanie wśród kibiców. W trakcie spotkania sztabu szkoleniowego oraz zarządu klubu z zawodnikami nakreślono plan na najbliższy sezon a w nim kilka odpowiedzi. Oto i one :

1. Chcielibyśmy osiągnąć lepszy wynik sportowy w porównaniu do ostatniego sezonu i utrzymać pozycję w pierwszej połówce ligowej tabeli na koniec sezonu.

2. Fajnie by było ażeby drużyna powalczyła o jak najlepszy wynik w klasyfikacji fair play, za którą przewidziana jest dodatkowa finansowa nagroda ze strony OZPN Legnica oraz DZPN. Ewentualna zdobycz zostanie przeznaczona zgodnie z decyzją zawodników.

3. Piłka nożna jest najpiękniejsza grą zespołową i najbardziej nieprzewidywalną stąd tez nie zawsze wynik odzwierciedla wydarzenia boiskowe. Dla nas liczy się ładna gra i ambitna piłkarska postawa zawodników, dzięki której możemy dostarczyć dla naszych kibiców wielu pozytywnych piłkarskich emocji.

4. Z punktem czwartym związana jest również rywalizacja w Pucharze Polski, który nasza drużyna traktuje poważnie.

5. I najważniejszy punkt w naszych przedsezonowych ustaleniach. Prosić Opatrzność o zdrowie dla zawodników w trakcie piłkarskiej rywalizacji.

Nasz zespół przystąpi do rozgrywek w niedzielę o godzinie 17.00. w Parszowicach. Rywalem będzie lokalny zespół Odry Ścinawa. Ekipa prowadzona przez trenera Tomasza Wołocha jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Nic dziwnego, że w takim świetle nasz niedzielny rywal odbierany jest przez piłkarskie środowisko. Odra z dużą przewagą awansowała w poprzednim sezonie do klasy okręgowej. Solidne wzmocnienia oraz małe kadrowe ubytki pozwoliły na jeszcze lepszą kadrę i bardzo dobrą grę. Wyniki meczy sparingowych w okresie przygotowawczym również dają dużo do myślenia. Zbliża się naprawdę bardzo ciekawe piłkarskie widowisko. Nasz młody zespół zapowiada, że swoimi sportowymi umiejętnościami oraz zaangażowaniem na murawie dopasuje się do uczty, jaką z pewnością obie drużyny zaserwują kibicom. Parszowice niedziela godzina 17.00. Serdecznie zapraszamy. Wspierajmy naszych. Naprawdę warto !

A tak przedstawia się zestaw par I kolejki :

Sobota:

Chojnowianka Chojnów - Kuźnia Jawor godz. 14:00