Remis w derbach Gminy Ścinawa

• autor: AgToldi, 2016-08-22 11:43

W niedzielne popołudnie na boisku w Parszowicach zmierzyły się dwie drużyny reprezentujące gminę Ścinawa w rozgrywkach o mistrzostwo klasy okręgowej. Mowa oczywiście o Odrze Ścinawa oraz o naszym zespole Grom Gromadzyń – Wielowieś. Przy licznej rzeszy kibiców obydwu drużyn a było ich grubo w ilości kilkuset obejrzeliśmy bardzo ciekawe spotkanie.

Co prawda bramek nie zobaczyliśmy ale sytuacje stworzone przez oba zespoły mogłyby obdzielić kilka spotkań. Bardzo dobrze grająca Odra a w szczególności wyćwiczone stałe fragmenty gry zmusiła naszą drużynę do dużego wysiłku i z zadania jakie przed meczem wspólnie sobie założyliśmy wyszliśmy obronną ręką. Niesamowite interwencje naszego Kamila Salamona jak również bramkarza Odry Damiana Wójcika spowodowały, ze mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W naszym odczuciu bohaterzy derbów. Do tego dołóżmy skuteczne interwencje obrońców obu drużyn, słupki i poprzeczki oraz indolencje strzelecką w większości zawodników Odry, która tego dnia wypracowała sobie ich trochę więcej i mamy obraz niedzielnego pojedynku. Akcja za akcje dobre tempo do ostatniego gwizdka, pomysł na grę w wykonaniu obu drużyn z pewnością dostarczyły kibicom dużej dawki piłkarskich emocji. Tego dnia naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które z zaprezentowanych piłkarskich umiejętności powinny plasować się w górnej części ligowej tabeli. Dziękujemy drużynie Tomasza Wołocha za bardzo dobre piłkarskie widowisko i życzymy powodzenia w dalszej części ligowych rozgrywek. Naszym zawodnikom należą się słowa uznania za zaangażowanie i podjęcie skutecznej rywalizacji z renomowanym rywalem. Należy dodać, ze nasza drużyna w takim składzie zagrała dopiero drugie spotkanie co również ma pozytywne aspekty a wg opinii naszego kapitana Adama Kłaka będzie tylko lepiej. Bardzo dobrze zawody poprowadziła trójka sędziowska z delegatury lubińskiej : Piotr Kusak jako główny oraz asystenci : Piotr Frączek i Artur Tomaszewski. W meczu zagrali : Kamil Salamon, Adam Kłak, Mariusz Wojciechowski, Marcin Zwierz Piotr Ignatowicz, Krzysztof Kałużny, Krzysztof Szpyrka Kacper Kaśczyszyn, Łukasz Kozłowski, Christian Tomyk, Krzysztof Wojciechowski i Paweł Łopaciński. I w rezerwie : Oliwer Franczak, Krzysztof Janik, Konrad Pelczar, Rafał Gawron i Mateusz Wodek. Dziękujemy również naszym kibicom za gorący doping.

Gwiazdkowy Turniej Juniorów