VIII kolejka seniorów

• autor: AgToldi, 2016-10-05 13:33

Już w najbliższą sobotę i niedzielę zostanie rozegrana VIII kolejka spotkań o mistrzostwo klasy okregowej seniorów. Nasz zespół czeka wyjazdowy mecz w Prochowicach z miejscową Prochowiczanką. Jednym słowem derby. W historii oficjalnych spotkań a kontynuujemy je od A klasowych rozgrywek jest remis. Dotychczas dwukrotnie wygrywała Prochowiczanka i dwukrotnie my. Spotkania pomiędzy naszymi drużynami kończyły się bez kompromisu. Czyżby tym razem nastąpi zmiana i po 90 minutach padnie remis?

Stare piłkarskie przysłowie mówi : jeśli nie możesz meczu wygrać to zremisuj. Tym bardziej, ze zagramy na cięzkim terenie gdzie miejscowi zawodnicy nie są skorzy do porażek. Kolejna niemiła informacja dla naszych kibiców to kontynuacja kadrowych braków. Nie zagrają : Marcin Zwierz, Igor Kuczyński, Christian Tomyk a pod znakiem zapytania jest obecność braci Wojciechowskich. Jednym słowem prawie połowa drużyny. To kolejny powód do „obrony Częstochowy”. Ale piłka nożna nie takie spotkania widziała i z taką nadzieją przystąpimy do pojedynku derbowego. Nasz zespół już nie raz w tym sezonie udowodnił, że stać nas na sprawienie niespodzianki a w szczególności grając w osłabieniu. Prochowiczanka w ostatniej kolejce łatwo pokonała Chojnowiankę na ich terenie 2:1 tracąc bramkę w samej końcówce spotkania. Było to drugie z rzędu zwycięstwo naszych sobotnich rywali. Czyżby do trzech razy sztuka? Oby nie. Podobny wynik uzyskaliśmy i my grając w Kochlicach z miejscową Iskrą i podobnie rozluźnieni straciliśmy bramkę w końcówce spotkania. W zespole trenera Zbigniewa Antosiewicza występuje kilku zawodników, którzy w swojej karierze mają występy i w naszym klubie. Zbyszek był naszym grającym trenerem, za kadencji którego nasz zespół seniorów dwukrotnie cieszył się z awansów do A klasy i klasy okręgowej. W sezonie 2014/2015 zdobyliśmy również Puchar Polski na szczeblu OZPN Legnica. Piotr Kula, Łukasz Antosiewicz, Zenobiusz Pioś, Tomasz Cichocki, Piotr Niewdana to kolejni zawodnicy, którzy również mieli udział w naszych osiągnięciach. Obecnie GKS zajmuje siódmą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów trzy zwyciestwa jeden remis i trzy porazki w bramkach 16:13. O jedno oczko wyprzedzamy naszego sobotniego rywala mając na koncie 11 pkt po trzech zwycięstwach dwóch remisach i jednej porażce a w bramkach remis 10:10. Rozegraliśmy też jedno spotkanie mniej. Zapowiada się ciekawie. Szkoda, że nie możemy zagrać w komplecie co byłoby z korzyścią dla poziomu piłkarskiego widowiska. Zawody poprowadzi trójka sędziowska z delegatury legnickiej :Mateusz Witkowski jako główny oraz asystenci Marcin Sołdaczuk i Adam Karaban.

Prochowice sobota godzina 16.00. Serdecznie zapraszamy.

Wspierajmy naszych. Naprawdę warto!

GROM-KONFEKS