Wracamy do gry

• autor: AgToldi, 2017-03-30 10:18

Przepraszamy za brak bieżących informacji dotyczących naszej drużyny seniorów. Opóźnienie spowodowane było problemami teleinformatycznymi. Wracamy do gry.

Na początek chcemy przedstawić wzmocnienia kadrowe drużyny seniorów jak również ubytki.

Po rocznej przerwie powrócił do nas Paweł Pytlarz. Zawodnik środka pola z ciekawą piłkarską karierą bardzo pomógł Odrze Ścinawa w awansie do klasy okręgowej jak również w zdobyczy punktowej jaką Odra osiągnęła po rundzie jesiennej. Decyzja o zmianie barw klubowych z pewnością jest dla nas bardzo korzystna. Witamy Paweł ponownie.

Nikt z piłkarzy drużyn klasy okręgowej tak regularnie nie był katem naszych bramkarzy jak Maciej Bronka. Chcąc uniknąć dalszych przykrych doświadczeń postanowiliśmy namówić Maćka do gry w naszej drużynie. Udało się. Maciek już strzela. I to dla nas.

Po półrocznym rozbracie z piłką do gry wrócił Maciek Malik a ambitna postawa młodego zawodnika widoczna była w dotychczasowych spotkaniach, w których Maciek wystąpił od pierwszych minut.

Mamy w drużynie Marcina Zwierza mamy i również Rafała. Wzmocnienie linii obrony to dla naszej ekipy solidny transfer. Dużo straconych bramek w rundzie jesiennej nie dawało kibicom powodów do zadowolenia. Teraz może być tylko lepiej.

Po wycofaniu drużyny juniorów z rozgrywek, w których to po rundzie jesiennej zajmowali I miejsce z doskonałym bilansem, większość zawodników „pozostanie bez pracy”. Brutalna ekonomia samorządowych dotacji niestety bardzo często ma wpływ na losy piłkarskich przygód młodych zawodników. Dwóch zawodników z „tamtej drużyny” trenuje z drużyną seniorów. Patryk Jelonek i Darek Łacina z rocznika 2001 skutecznie uczą się piłkarskiego rzemiosła od starszych kolegów.

A co do rozstań.

Agata Gaweł była kapitanem drużyny juniorów i godnie reprezentowała nasz klub w swoich rozgrywkach jak również będac członkinią kadry piłki kobiecej DZPN. Swoją dalszą piłkarską przygodę będzie Agatka kontynuować w Miedzi Legnica, gdzie już jest w I drużynie będąc jej najmłodszą zawodniczką. Dziękujemy i powodzenia.

Z naszym klubem rozstał się również Kacper Kaśczyszyn. Po prawie trzech sezonach spędzonych u nas postanowił zagrać dla rodzinnego Legniciego Pola, z którym to może być okazja świętować kolejny awans. Powodzenia Kacper.

Odszedł Kacper odszedł i Paweł Łopaciński. Duża konkurencja w grze ofensywnej gdzie Paweł Łopaciński występował nie dawałaby mu dużych szans na regularną grę co być może w głównej mierze było powodem powrotu do Arkonu Przemków.

Największe nasze osłabienie to powrót Adama Kłaka do Orkana Szczedrzykowice. Z racji dużego ścisku w formacji obronnej, Adam postanowił dać szanse pograć kolegom :) W imieniu obrony dzięki Adam :)

No i Kamil Salamon. Obowiązki zawodowe zmusiły Kamila do emigracji nad morze. Nad nasze morze. Tylko pozazdrościć klimatu. Olimp Gościno to nowy klub Salego w transferze last minute. Podtrzymanie formy nad morzem to dla naszej drużyny z pewnością duża korzyść. Chyba, że firma mocno się rozwinie to stracimy kolejnego bramkarza ale zyskamy za to być może sponsora:) Trzymamy kciuki Sali.

UNIA Miłoradzice - GROM Gromadzyń-Wielowieś