Ruszyła runda rewanżowa

• autor: AgToldi, 2017-03-30 10:20

Za nami trzy kolejki rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 o mistrzostwo klasy okręgowej.

Z małym opóźnieniem parę słów o udanym rozpoczęciu wiosennych rozgrywek.

W 16 kolejce doszło do spotkania rewanżowego w pojedynku derbowym z Odrą Ścinawa. Niestety z uwagi na zły stan naszej płyty głównej obiektu sportowego w Wielowsi mecz odbył się w Legnicy przy ulicy Hetmańskiej na sztucznej murawie. Przy gorącym dopingu naszych licznych kibiców skazywani na sromotną porażkę sprawiamy niespodziankę remisując z faworyzowaną Odrą Ścinawa.

Kto wie jak zakończyłby się mecz gdyby sędzia główny właściwie zinterpretował boiskowe wydarzenie z 44 minuty i posłuchał swojego asystenta. A tak karny dla Odry i do przerwy remis. Jako pierwsi strzelamy bramkę po indywidualnej doskonałej akcji w wykonaniu Christiana Tomyka. Mogliśmy w tej części gry podwyższyć wynik ale niestety nieskuteczność naszych zawodników oraz dobre interwencje bramkarza gości stanęły na przeszkodzie. Mogła również i Odra. Na szczęście nasza obrona słaba skuteczność rywala i doskonała postawa Rafała Gawrona w bramce ratują nas od utraty gola. W II części podobnie raz my raz oni i wynik końcowy nie uległ zmianie. Remis, który przed rundą biorąc pod uwagę nasze kadrowe kłopoty wzięlibyśmy w ciemno a po meczu pozostaje mały niedosyt biorąc pod uwagę boiskowe wydarzenia. Duże brawa dla naszej drużyny za ambitną postawę tym bardziej, że na tym spotkaniu było nas dwunastu zawodników : Rafał Gawron w bramce, Mariusz Wojciechowski, Krzyś Kałużny, Igor Kuczyński, Mateusz Nowak i Daniel Krzymowski w obronie. W pomocy : Paweł Pytlarz, Łukasz Kozłowski, Maciej Malik i Maciej Bronka.I w ataku Krzysztof Janik i Christian Tomyk. Dziękujemy.

Wróciła wiara wśród naszych kibiców po derbowym pojedynku i wzrosły apetyty. Kolejnym rywalem również Odra ale z Chobieni. Przedmeczowe sondaże w lokalnych portalach wskazywały Odrę jako faworyta po zimowych wzmocnieniach. Obawialiśmy się więc tego spotkania. Co prawda do gry wrócili bracia Zwierz, ale pauzować musiał Igor za kartki urazy Macka Bronki, Macka Malika, Krzysztofa Szpyrki powodowały pewny niepokój w kadrze szkoleniowej prowadzonej przez Przemysława Kotlarza. Ale niepotrzebnie. Dwie przepiękne bramki w wykonaniu Maćka Bronki i Christiana Tomyka, przewaga w grze, doskonała postawa Rafała Gawrona w bramce i całej drużyny dają nam pierwsze wiosenne zwycięstwo. Zasłużone. Dziękujemy. Mecz ponownie z uwagi na brak możliwości rozegrania spotkania na naszym obiekcie Grom Arena w Wielowsi odbył się w Legnicy przy ulicy Hetmańskiej. Dobrze zawody poprowadziła trójka sędziowska w składzie : Michał Jasiński jako główny oraz asystenci Mól Antoni i Czukiewski Marcin.

Murawa w dalszym ciągu nie nadaje się do gry a brak funduszy na kolejny wynajem innego obiektu zmusza nas do przełożenia spotkania. Dzięki godnej postawie fair play Górnika Złotoryja, który również wiedział o naszych problemach kadrowych spowodowanych urazami mecz zostanie rozegrany 15 kwietnia w Wielką Sobotę o godzinie 11.00 w Wielowsi. Serdecznie zapraszamy.

Ale póki co przed nami IV kolejka rundy rewanżowej. Tym razem może uda się zagrac na naszym obiekcie. Rywalem będzie Konfeks Legnica, z którym w rundzie jesiennej grając w 10 odrobiliśmy straty i ostatecznie przywieźliśmy trzy punkty. Niestety w tym meczu będziemy mocno osłabieni. Do gry nie nadaje się Krzysztof Szpyrka i Maciej Malik. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Maćka Bronki. Jeszcze nie zagra nasz trener Przemysław Kotlarz powracający do formy po kontuzji łydki. Niedzielny mecz z przyczyn zawodowych eliminuje występ braci Wojciechowskich i Christiana Tomyka. Szkoda, że Konfeks nie zgodził się na sobotni termin. Ale pozostali zawodnicy zapowiadają dobry występ na „własnych śmieciach”. Trzymamy kciuki. Zawody poprowadzi trójka sędziowska z delegatury lubińskiej Wojciech Konefał jako główny oraz asystenci : Patryk Jężak i Norbert Deluga. Niedziela godzina 16.00 Grom Arena Wielowieś. Serdecznie zapraszamy.

GÓRNIK Lubin - GROM Gromadzyń-Wielowieś